Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Úvod » INSTALATÉRSKÉ ZBOŽÍ » VODOMĚRY » Vodoměr DN3/4"- studená voda, antimagnetický, připojení G1"


        

Vodoměr DN3/4"- studená voda, antimagnetický, připojení G1"

Není skladem

 

Dostupnost: na dotaz
Číslo produktu: 55VDS/34
Výrobce: BONEGA
Záruka: 5 let
Cena před slevou 684,20 Kč
naše cena bez DPH: 499,00 Kč
naše cena s DPH (21 %):
603,79 Kč

BONEGA Vodoměr 3/4" / připojení G1" - studená voda, antimagnetický, provozní teplota do 30°C, 2,5B.

Vodoměr BONEGA je jednovtokový lopatkový bytový vodoměr  s vnitřní hradítkovou regulací a suchoběžným počitadlem, s kolečkem pro fotometrické odečítání určený především na studenou i teplou pitnou vodu. Odečítat stav vodoměru na bubínkovém počitadle lze s přesností na 1 litr. Je vyroben v antimagnetické verzi.

Záruka 5 let! od data prodeje odpovídá době pro povinné ověřování měřidel podle vyhlášky č.285/2011 Sb, účinné od 1.1.2012.

Vodoměr  je konstruován na měření spotřeby vody zejména v bytech - pro instalaci do vodovodních potrubí pomocí  přípojek - šroubení, a to pro připojení potrubí jmenovité světlosti 15 mm (1/2 ") nebo 20 mm (3/4 ") a pro maximální krátkodobý provozní přetlak do 1,6 MPa.

Mokroběžná část vodoměru je tvořena mosazným tělesem s připojovacími závity. Těleso tvoří spolu s víkem měřící prostor, ve kterém se otáčí měřící rotor. Lopatkové kolo vodoměru s pěti lopatkami je uloženo ve dvou ložiscích. Protékající voda je usměrňována systémem dvou hradítek (spodní a horní) jejichž regulace se uskutečňuje otáčením horní hradítkové desky. Spojení mokroběžné části se suchoběžným počítadlem je uskutečněno prostřednictvím magnetické spojky. Vlastní počitadlo tedy není v přímém kontaktu s tekutinou.  

Voda v systému protéká měřičem od vstupu, kde naráží na turbínu měřiče a způsobuje její rotaci a odtéká k výstupu. Pohyb turbíny je  přenášen magnetickou spojkou na počitadlo. Tímto řešením se předchází mechanickému propojení turbíny s počitadlem, které by jinak mohlo způsobovat okolo hřídelky úniky vody do prostoru mimo počitadla (odstraňuje se tímto zásadní nevýhoda mokroběžných vodoměrů). Turbína je tedy jedinou pohyblivou částí přicházející do přímého styku s vodou.  

Suchoběžná část vodoměru registruje a zobrazuje množství protečené vody na mechanickém principu. Indikační zařízení je tvořeno kombinací válečkového počítadla (5 řádů černých číslic zobrazujících proteklý objem v m3 a 3 řády červených číslic zobrazující desetiny, setiny a tisíciny m3) a kruhového ukazatele s červenou ručkou pro indikaci desetitisícin m3. Číslice zobrazující proteklý objem v m3 jsou vysoké 4 mm a pohybují se svisle nahoru, posun číslic je dokončen v okamžiku, kdy se číslice nejbližší nižší dekády mění z 9 na 0. Počitadlo je opatřeno růžicí pro optoelektronické (fotometrické) snímání otáček. Průhledný kryt a počitadlo je utěsněno "O" kroužkem, což zamezuje nežádoucímu orosování krytu a tím čitelnost údajů. Horní část vodoměru je navíc vybavena odklápěcím víčkem, které zabraňuje znečištění průhledného krytu z venčí.  

Počitadlo je upevněno a utěsněno neodstranitelným plombovacím upínacím kroužkem v barvě červené pro teplé vodoměry a barvě modré pro studené vodoměry.

Vnější povrch tělesa je poniklován kvůli antikorozní odolnosti a lepšímu vzhledu, což je nejlepší ochrana proti korozi (vnitřní povrch tělesa není z hygienických důvodů záměrně poniklován).

Nejpřesnějším a nejcitlivějším vodoměrem ve své třídě jsou právě vodoměry BONEGA® . Prováděná měření ukázala, že by vodoměry BONEGA® mohly být bez problémů zařazeny i ve vyšší třídě C. Rozběh vodoměrů BONEGA®  začíná již při průtoku pod 6 l/hod, při čemž norma ČSN 257801 a ČSN 736622 požaduje u bytových vodoměrů třídy "B" rozběh při průtoku až 30 l/hod a u třídy "C"při průtoku 15 l/hod .

Všechny naše výrobky jsou pojištěny a je na ně vydáno prohlášení o shodě.

 

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.